01.01.2019
ŠNR! Nový web už čoskoro...


01.04.2018
Náš nový album s názvom JARMO POROBY je už konečne vonku!


01.01.2018
ŠNR! Tento rok to už určite vyjde...


02.11.2017
Pred časom sme boli opäť hosťami nášho kamoša Maroša Potkanoša v relácii Hard'n'Heavy na bánoveckonadbebraveckom rádiu Wow. Záznam si môžete vypočuť TU.
Ináč, nový album je už hotový, vypočuť si ho môžete vo vyššie spomínanej relácii. Práve robíme na vizuáloch, obaloch a bude aj nejaký merch, takže krst, kde si všetko budete môcť pozrieť a kúpiť dúfajme už čoskoro!


01.04.2017
Nový album čoskoro...


27.04.2016
Minulý štvrtok sme boli hosťami nášho kamoša Maroša v relácii Hard'n'Heavy na bánoveckonadbebravoueckom rádiu Wow. Čo sme všetko natrepali o hudbe, živote, lingvistike a vôbec si môžete vypočuť TU.


16.02.2016
Minulý rok, ktorý sa niesol v žeravom znamení nášho 10. výročia, sme síce nové dieťa splodiť nestihli, ale už usilovne drtíme naše nástroje a snáď sa nám čoskoro podarí zamiesiť na ďalšieho nemuzikálneho bastardíka. Aby vaše hluchovody dovtedy nezakrneli, pustite si nejakého Šostakoviča. A majte sa fajn!


04.03.2015
My len že tu už strašne dlho nepribudla žiadna novinka, tak reku niečo tu napíšeme, aj keď je to vlastne každému fuk. Žijeme, máme sa fajn, plodíme deti (zatiaľ len 2/3 kapely), ale aj nové piesne, a keďže tento rok oslavujeme 10. výročie, možno ich aj nahráme a vydáme. Dovtedy vám ich zahráme na nejakom koncerte. Alebo doma v obývačke, stačí sa ozvať. Pekné dni a noci.


28.11.2013
V nedeľu 1. decembra od 19:00 budeme hosťami trnavského internetového rádia BUNKER, kde okrem bľabotania zahráme niekoľko našich starých i nových kompozícií. Budeme radi, ak si nás vypočujete naživo alebo z archívu.


22.08.2013
V sekcii koncerty pribudli nové termíny koncertov, tak dúfame, že sa na nich vidíme a počujeme, budeme sa na vás tešiť!


06.05.2013
V sekcii foto pribudli fotky z nášho koncertu v British Rock Stars, za ktoré ďakujeme Ičovi, v sekcii video nájdete záznam novej skladby "Kam?", za ktorý ďakujeme Maťovi Kubačkovi z Alternatiwe. Dovidenia - dopočutia!


13.03.2013
Včera večer sme boli hosťami nášho obľúbeného študentského rádia TLIS v relácii Fuzz Box, kde sme rozprávali o všetkom možnom i nemožnom. Keďže nahrávka tohto 90-minútového kolotoča zábavy sa z dôvodu "zaplnenia disku" nezachovala, všetci, ktorí ste to nepočuli (čiže takmer celé ľudstvo) máte smolu. Ale aspoň už konečne zvolili toho pápeža...


26.02.2013
Od dnes do utorka 5. marca môžete hlasovať za náš nový videoklip v Mosakoparáde. Ako sme sa tam dostali - netušíme. Čo vyhráme, ak vyhráme - netušíme. Ale budeme veľmi potešení, ak za nás zahlasujete.
Porazme spoločnými silami Roba Miklu!
Ďakujeme!


13.02.2013
Asi to aj tak nikto z vás nečakal, no napriek tomu ste sa dočkali - náš videoklip k piesni „To, čo so mnou žije v byte“ je konečne vonku! Je ozaj krásne hororovo post-apokalyptický, za čo ďakujeme Admirálovi, celému štábu a hercom. Pozrieť si ho môžete tu. Keďže sme si uvedomili, že v dnešnej dobe peniaze nemajú žiadnu hodnotu (a aj tak by si to nikto z vás nekúpil), rozhodli sme sa, že vám, našim drahým fanúšikom (áno, všetkým trom!) venujeme naše nové épéčko „Koniec sveta nikdy nepríde“, ktoré sme nahrali minulý rok, úplne ZADARMO. Stiahnuť si ho spolu s fajnovým bookletom (opäť z Admirálovej dielne) môžete tu. Prajeme vám príjemné pozeranie a počúvanie a počas celého roku 2013 len to najlepšie.


05.11.2012
V sobotu sme konečne po troch zmenách termínu a jednej zmene lokality natáčali náš prvý oficiálny videoklip k piesni "To, čo so mnou žije v byte" (neoficiálne známej aj ako "Vec") v úžasných priestoroch žiaľ zdevastovaných Kúpeľov Grössling doslova od svitu do mrku. Ďakujeme celému výrobnému a realizačnému štábu a všetkým hercom, že to v tej zime tak dlho vydržali a že všetci odviedli perfektnú prácu. Ak pôjde všetko podľa plánu (čo sa v rámci našej kapely snáď ešte nikdy nestalo), tak klip by mal byť hotový začiatkom decembra a k jeho svetovej premiére chystáme pre vás veľké vianočné prekvapenie. Čakanie na túto "udalosť" si môžete skrátiť prezeraním fotiek z nášho septembrového koncertu v Michalovciach (za ktoré ďakujeme Martine Králikovej), alebo skráteným záznamom z nášho marcového koncertu v Randali. A ešte ako bonus vám prinášame túto exkluzívnu fotku z natáčania. Dúfame, že sa vidíme na našich najbližších koncertoch!


25.09.2012
Od augusta sme pravidelne obsmŕdali v štúdiu Kamoto u Mirca Širáňa (a v starom známom štúdiu Echo u Braňa J.), kde sme nahrávali naše dlhoneočakávané EP. Minulý týždeň konečne uzreli svetlo sveta štyri nové piesne a teraz máte jedinečnú možnosť vypočuť si ich v našom playeri. V októbri ideme k piesni "To, čo so mnou žije v byte" natáčať videoklip (scenár a réžia: Admirál), takže snáď niekedy v novembri budete mať pri príležitosti jeho svetovej premiéry možnosť stiahnuť si naše EP "Koniec sveta nikdy nepríde" v mp3 formáte s výpravným pdf bookletom zadarmo tu na stránke. Dovtedy si môžete počúvanie znepríjemniť niekoľkými amatérskymi zábermi zo štúdia a nášho nedávneho mikroturné po Východe. V dohľadnej dobe chystáme aj ďalšie koncerty, takže dovidenia - dopočutia, milé deti!


03.05.2012
Konečne sme to dotiahli medzi hviezdy šoubiznisu! Vďaka Gazdovým konexiám sme sa objavili v relácii Showbiz na televízii TA3. Pozrieť si nás môžete tu (od minúty 17:30).


12.01.2012
Milé deti, v novom roku vám želáme, aby ste boli zdravé, aby ste poslúchali, mali sa navzájom rady a nešpárali sa v nose. Dobrí ujovia z kapely Kotúče DM už vyše roka horlivo pracujú na nových piesňach, aby ste si mali na čo dobre zakrepčiť, ale aj v pokoji podumať nad hlboko filozofickými textami nastavujúcimi zrkadlo dnešnej prehnitej spoločnosti. Ak všetko pôjde tak, ako má, môžete sa ešte tento rok tešiť na ochutnávku nového materiálu v podobe épéčka. A samozrejme na koncerty, ktoré chystáme, aj keď zatiaľ netušíme, kde a kedy. A možno bude aj náš prvý oficiálny videoklip...


11.01.2011
Všetkým, ktorí na nás v roku 2010 nezanevreli a usilovne na našich koncertoch pogovali srdečne ďakujeme a do roku 2011 želáme veľa všetkého, najmä dobrej muziky! Ako malú chuťovku (a oneskorený vianočný darček) prijmite archívne video ešte z roku 2009, ktoré však náš tím archeológov objavil až teraz. Zachytené je v ňom naše legendárne 15-minútové vystúpenie na koncerte v košickom Collosseu.
Hoblujte poriadne a snáď sa vidíme sa na ďalších koncertoch!


04.10.2010
Naše veľkolepé európske turné k 5. výročiu založenia kapely sme zahájili uplynulý víkend v metropolách na Liptove: v Liptovskom Mikuláši a Ružomberku. Aj vďaka šialeným Liptákom, ktorí dokázali, že sa vedia zabávať (až sa do kože nezmestia), sme odohrali dva naozaj vydarené koncerty. Fotky z Ružomberku (ukoristené z webovej stránky Nového korza) môžete vidieť tu. Ďakujeme všetkým a vidíme sa na ďalších koncertoch.


21.08.2010
A veruže sme aj odohrali! Škoda len, že si to väčšina z vás nechala ujsť. No ale čia je to smola, čia? Vaša, vaša...


18.08.2010
V sekcii foto nájdete zopár veselých fotiek z festivalu Pustohlav, na ktorom sme hrali (ak sa to tak vôbec dá nazvať) minulú sobotu. Na konci sekcie video nájdete naň upútavku, kde z nepochopiteľných príčin spomínajú aj nás...
Každopádne, vidíme sa na Poguvačke v Trnave! Sľubujeme, že tento krát to už odohráme na 120%...


03.06.2010
Pribudli sem fotky a videá z koncertu v Rock 'n' Roll clube, za ktoré vďačíme bystrému oku a rýdzej šošovke našej drahej Hyeny Lucinky Deutschovej.
Enjoy!


29.05.2010
Včerajší koncert v klube Rock'n'Roll dopadol výborne. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a vytvorili skvelú atmosféru, a držíme palce tým, ktorí ho ešte stále hľadajú...
Vidíme sa na Pustohlave!


27.04.2010
Konečne nám pribudli nejaké koncerty! Najbližšie sa na vás tešíme 28. 5. v klube Rock'n'Roll Bratislave. Ďalšie termíny nájdete v sekcii koncerty.

Ak nás chcete vidieť aj na bombastickom festivale Rudava v Malých Levároch (známy aj ako "vrchol leta"), tak hlasujte za nás v súťaži "Makez Star 2010".
Ako na to:
1. Potvrďte svoju účasť na facebookovej stránke festivalu Rudava:
http://www.facebook.com/#!/event.php?eid=171137204819&ref=ts
2. Označte našu kapelu (číslo 54), že sa vám páči.
Motivácia?
1. Máte nás strašne radi.
2. Môžete vyhrať backstage pasy na celý festival.

Za podporu vám všetkým vopred hlboko a pokorne ďakujeme!10.03.2010
V sekcii "foto" pribudli fotografie z koncertu v Šali (danke Anke) a znovunájdené zabudnuté, v archíve prachom zapadnuté zábery z nášho minuloročného nahrávania. Enjoy!


01.03.2010
Náš obľúbený majiteľ klubu naOZZaY v Nitre IGOR pred časom podľahol zákernej chorobe. Je ho škoda, bol to správny rocker...
R.I.P.


22.02.2010
Ak chcete počuť, ako sme dopadli v TLISe, stiahnite si nás tu.


17.02.2010
Zajtra (18.2.) budeme od 21:00 hosťami v študentskom internetovom rádiu TLIS, tak ak chcete počuť naše kvázivtipné bonmoty a kvázisynthpopovú muziku, nalaďte si nás na www.tlis.sk


01.02.2010
Nový rok sme odštartovali megakoncertom pri príležitosti otvorenia staronového bratislavského klubu Majestic Music Club (ex-Babylon, YMCA), na ktorom okrem nás vystúpili Editor, HT a Karpina. Tento koncert bol výnimočný okrem skvelej atmosféry (za ktorú všetkým ďakujeme) aj tým, že sme na ňom pokrstili nášho do krásy rastúceho červeno-čierneho potomka „GREATEST HITS 1979-2009“. Odpálením do p...riestoru tenisovou raketou na štýl Hrbatého (nie Quasimoda, toho druhého) ho pokrstil don Pišta „Brúsič sekier“ Wilson z Čadu. Fotky z koncertu si môžete prezrieť v sekcii „foto“, do sekcie „napísali o nás“ pribudlo niekoľko pútavých reportáží z koncertu aj s fotografiami. Milujeme vás a pomáháme vám!


23.12.2009
Kotúče DM vám želajú vianočné prežitie pokojných sviatkov bez kostí v krku, bujarého Silvestra bez bolestí v hlave a všetko nové v dobrom rocku. Ďakujeme všetkým fanúšikom za prejavenú priazeň a vidíme sa na koncertoch. Alebo aspoň na fotkách z nich...


17.11.2009
A je to konečne tu! Dnes v skorých ranných hodinách uzrel svetlo sveta po namáhavom, niekoľkomesačnom pôrode dobošovým rezom náš malý bastardík. Meria 138 x 125 x 7 mm, váži 12 gramov, je celý červenučko-čiernučký a volá sa „Greatest Hits 1979-2009“. Áno, reč je o našom dlhoočakávanom debutovom albume! Dátum jeho oficiálneho vydania je okrem iného symbolický v tom, že v tento deň oslavujeme už štvrté výročie vzniku Kotúčov DM. Zopár pesničiek si môžete vypočuť v sekcii MP3, ak však chcete počuť všetko, musíte si naše CD zakúpiť/požičať/ukradnúť/vyrobiť. Limitovanú edíciu CDčka zababušeného do exkluzívneho digipacku s výpravným bookletom si môžete kúpiť na niektorom z našich nastávajúcich koncertov (na ktorých prebehne aj multietapový krst), u vybraných dealerov s hudobnými nosičmi, alebo v novej sekcii SHOP na tejto stránke. V nej nájdete aj vysokokvalitné tričká a odznaky s motívmi Vesmírnych lidí. Dúfame, že sa vám náš album bude páčiť. A ak nie, je to aj tak jedno, hlavne, že si ho kúpite!


22.10.2009
Do sekcie FOTO pribudol výber z toho najhoršieho, čo zachytil Grošákov teleobjektív na Minikvas Tour 2009, ktorú sme si tradične kotúčiarski prekrstili na Kassa Tour, a na ktorej sme spolu s Karpinou a HT odohrali koncerty v Košiciach (+ Alternatiwe) a Žiline (+ Vandali). Zábery však nie sú z koncertov, ale jemnou poetikou zachytávajú špecifickú psychologickú atmosféru, ktorá vládla pred nimi a po nich. Čoskoro na stránku pribudne aj niečo iné a dlhoočakávané, ale o tom potom...


01.08.2009
Nájdete nás už (konečne) aj na Bandzone: www.bandzone.cz/kotuce
Ináč, album je už skoro hotový. Ešte sa domixuje pár piesní, zmastruje sa to, počkáme na Admirála, kým si nájde čas na grafický dizajn digipacku a bookletu a máme to! Niekomu sa môže zdať, že sa s tým prpleme už nejako podozrivo dlho, ale my sa nikam neponáhľame a potom, keď to porovnáme s takým novým Guns N' Roses, tak to máme hotové v rekordne krátkom čase. Takže v septembri, najneskôr v októbri, sa môžete tešiť na totálnu devastáciu vašich sluchovodov!!!


25.05.2009
Do sekcie „foto“ pribudol výber toho najchorejšieho z našich skvelých nových promo fotiek, za ktoré mnohokrát ďakujeme Peťkovi Homolovi. Okrem toho pribudli fotky z nášho (zatiaľ) posledného koncertu v Skalici. Moc záberov z koncertu tam však nečakajte, sú to skôr experimentálne ladené umelecké fotografie... Ešte by nám mal ďalšie foto dodať Ivan alias Skalické trdlo (vedúci Orlovne), takže potom pridáme...
A aby ste sa počas týchto dlhých letných večerov nenudili, do sekcie „video“ sme pridali dlho stratené videá z nášho legendárneho vystúpenia na Topfeste 2007, ktoré sa nám podarilo objaviť v našich archívnych análoch.
Čo sa nášho mimoriadne pomaly sa rodiaceho a všetkými fanúšikmi nervózne očakávaného CéDé týka, už v najbližších dňoch by sa malo začať mixovať. Na budúci týždeň sa stretávame s našim dvorným grafikom Admirálom a ideme konzultovať vizuál. Takže ako poznáme samých seba, asi tak o pol roka to bude hotové...


04.04.2009
Ďalšie úskalia sme úspešne zdolali, Olymp(ic?) je už skoro na dosah! Gazda objavil v sebe skryté rezervy a naspieval už takmer všetky piesne vo chválitebnej kvalite. Aj keď, "chválitebné" je vlastne na dvojku, čo je v tomto prípadne trochu hyperbolizované...
Každopádne, stačí už len donahrávať Grošákove škreky, niekoľko kvílivých sól maestra Grajciara a šup ho do mixéra!


03.03.2009
Nahrávanie nám ide ako od ruky, i keď skôr od tej ľavej. Bubny sú už úspešne nahrané a upravené do takmer strojovej dokonalosti, basgitara bude tiež už čo nevidieť (či skôr nepočuť). Dlhé trápenie nastane s Grajciarovými gitarovými partmi, obávame sa najmä jeho už takmer legendárnych krivých (ako by povedal náš "producent" Tomax: "špinavých") sól. No a ďaľšia tortúra pre uši i hlasivky nastane, keď sa budeme snažiť spievať... Tak nám opäť držte palce, nech to netrvá večne a nech sa môžeme čoskoro všetci svorne tešiť z nášho malého potratu.


16.02.2009
Sen (a či skôr nočná mora?) sa stal skutočnosťou: začali sme nahrávať náš dlhoočakávaný debutový album! Od dnes je Grošák zavretý v štúdiu a fučiac za bubnami sa snaží trafiť aspoň jednu dobu presne. Držte mu palce! Po tomto syzifovskom výkone bude nasledovať nahrávanie krivých basových a gitarových partov, no a nakoniec sa k tomu pridajú kvílivé a falošné spevy. Bude to teda riadny potrat... Držte nám palce!


02.02.2009
Dnes sme sa dozvedeli potešujúcu novinu! Gazda, ktorý si na silvestrovskej lyžovačke zlomil a dislokoval malíček na pravej ruke, už čoskoro prestane nečinne vylihovať a maródiť a konečne sa opäť zapojí do zvyšovania HDP, tak prepotrebného pre našu krízou zmietanú ekonomiku. Vo štvrtok mu po štyroch týždňoch strávených v neuveriteľných bolestiach z malíčka vyberú klinec, ktorý mu to tam všetko držal pekne pokope. O týždeň nato začne s rehabilitáciou, a verte tomu, že nebude namáhať len svaly na rukách...
(Ináč, a načo sme to sem vlastne napísali? Až tak prevratná novinka to zase nie je...)


21.01.2009
Minulý týždeň sme boli hudobnými hosťami v inšpiratívnej internetovej relácii Daniela Heviera "Inseminátor", v ktorej sa okrem nás strápnili Ján Štrasser a Marek Ormandík. Ak sa chcete strápniť aj vy, kliknite tu.


01.01.2009
Členovia a manažment Kotúčov DM želajú všetkým našim fanúšikom i neprajným médiám ŠNR a za málo peňazí veľa muziky. Nezabúdajte, že toto bude rok, kedy Kotúče konečne prerazia vo veľkom!